Atliekų tvarkymo organizatoriai palaiko iniciatyvą švarinti atliekų tvarkymo sektorių

Atliekų tvarkymo organizatoriai palaiko iniciatyvą švarinti atliekų tvarkymo sektorių

Gamintojų ir Importuotojų Asociacija (GIA), VšĮ „Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija“ (EGIO) bei VšĮ „Ekošviesa“ sveikina Elektronikos Platintojų Asociacijos (EPA) iniciatyvą spręsti elektronikos atliekų tvarkymo sektoriaus problemas.

Siekdami užtikrinti kuo efektyvesnį atliekų tvarkymą, paskatinti kuo greitesnį atliekų tvarkymo sistemos sukūrimą ir išugdyti kuo atsakingesnę visuomenę, GIA, EGIO ir „Ekošviesa“ ketina aktyviai prisidėti prie atliekų tvarkymo sektoriuje įsigalėjusių negerovių pašalinimo. GIA ir EGIO vadovas Alfredas Skinulis artimiausiu metu perduos naujajam Aplinkos ministrui Kęstučiui Trečiokui, Seimo Antikorupcijos komisijai,  Seimo Aplinkos apsaugos komitetui, Konkurencijos tarybai bei kitoms atsakingoms institucijoms dokumentus, kurie liudija apie korupcijos ir biurokratijos įsigalėjimą, aplaidumą, o gal net nusikalstamą veiklą atliekų tvarkymo sektoriuje. Nevykdomos atliekų surinkimo užduotys, taikomi dvigubi standartai, neatsižvelgiama į Seimo kontrolieriaus nurodymus, daroma milžiniška žala valstybei – tai tik keli pavyzdžiai iš daugybės turimų faktų.

„Manome, kad Aplinkos ministerijos ir kitų atsakingų institucijų vadovams tikrai atėjo laikas nustoti klausytis tuščių kalbų, spekuliacijų, politikavimo ir sustabdyti piktnaudžiavimą tarnyba, korupciją ir žalos Lietuvai darymą“ – sako VŠĮ „Ekošviesa“ direktorius Tadas Ruželė.

GIA, EGIO ir „Ekošviesa“ taip pat kreipiasi į EPA vadovą dr. Mantą Varašką, kviesdami kuo greičiau visą surinktą medžiagą apie nesąžiningą atliekų tvarkymą perduoti teisėsaugos institucijoms, taip viešai įvardinti tas atliekų tvarkymo įmones, kurios, EPA vadovo žiniomis, tik imituoja atliekų eksportą. GIA, EGIO ir „Ekošviesa“ neturi galimybių ir teisės atlikti operatyvinius veiksmus rinkti informacijos, todėl prašo kolegų pasidalinti turima informacija apie nesąžiningus atliekų tvarkytojus. Tokios įmonės turi būti kuo greičiau eliminuotos iš rinkos, užkirstas kelias piktnaudžiavimui, o gal ir nusikaltimams.

„Kurdami efektyvią buitinės technikos ir elektronikos atliekų tvarkymo sistemą, nemažai laiko praleidžiame bendraudami su paprastais žmonėmis visoje Lietuvoje. Jiems atliekų tvarkymo sistema kol kas neatrodo patraukli. Esame įsitikinę, kad tol, kol atliekų tvarkymo sektoriuje nebus įvesta tvarka, kol visiems nebus taikomi vienodi standartai, atliekos ir toliau mėtysis pakelėse, arba keliaus į buitinių atliekų sąvartynus“, – sako GIA ir EGIO vadovas Alfredas Skinulis.