Kultūros ir aplinkosaugos žmonės ragina pagalvoti apie gerves

Kultūros ir aplinkosaugos žmonės ragina pagalvoti apie gerves

SGDLOGOLietuvos regionuose neretai stinga pačių elementariausių galimybių, kurios yra savaime suprantamos didžiųjų miestų gyventojams. Norėdamos pakeisti situaciją jėgas suvienijo dvi organizacijos – Lietuvių  kino akademija bei Gamintojų ir Importuotojų asociacija. Todėl šiemet jų organizuojami projektai „Sidabrinės gervės naktys 2014“ bei „Mes rūšiuojam“ vyks kartu, vienas kitą papildydami.

Antradienį vykusioje spaudos konferencijoje buvo pristatytas bendras šią vasarą vyksiantis projektas, kurio metu Lietuvos regionų gyventojai ne tik galės nemokamai pasižiūrėti geriausius lietuviškus filmus, susitikti su kino kūrėjais, bet ir atsikratyti elektronikos, buitinės technikos atliekų ar senų baterijų.

Šios vasaros projektas prasidės gegužės 23 dieną ir tęsis iki rugsėjo pabaigos. Penktadieniais, šeštadieniais ir sekmadieniais skirtingose Lietuvos savivaldybėse vyks „Sidabrinės gervės naktys 2014“ kino seansai po atviru dangumi. Taip tikimasi pritraukti kuo daugiau žiūrovų, suteikti galimybę pasižiūrėti naujausius lietuviškus filmus bei lietuviška kultūra sudominti kuo daugiau žmonių. Projekto „Mes rūšiuojam“ organizatoriai savo ruožtu organizuoja buitinės technikos, elektronikos ir senų baterijų surinkimą įvairiose seniūnijose, arčiau žmonių namų, kad rūšiuoti atliekas būtų patogiau, o į gamtą pakliūtų kuo mažiau pavojingų medžiagų iš senų televizorių, šaldytuvų, viryklių ir kitokių atliekų. Už teisingą atliekų tvarkymą žmonės bus skatinami įvairiais prizais kino seansų metu. O seniūnija, kurioje bus surinkta daugiausia atliekų, bus apdovanota vertingu prizu – vaikų žaidimo aikštele.

Lietuvių kino akademijos direktorė Lina Buzelytė ne vienerius metus organizuoja vasaros kino festivalį, kuriame demonstruojami lietuviški kino filmai pačiam įvairiausiam skoniui.

„Mūsų festivalis jau tapo smagia tradicija įvairiose savivaldybėse. Per renginius matau, kad lietuviškas kinas pavirsta švente, nes toliau nuo didžiųjų miestų žmonės tikrai neturi daug galimybių turiningai praleisti savo laisvalaikį. Todėl džiaugiamės galėdami ir toliau regionuose populiarinti lietuvišką kiną“, – sakė L.Buzelytė.

Jai pritaria projektą „Mes rūšiuojam“ organizuojančios GIA vadovas Alfredas Skinulis. Jis sako, kad labiau nuo didžiųjų miestų nutolusiose savivaldybėse šiandien trūksta ne tiek žinių apie rūšiavimą, kiek galimybės patogiai atiduoti pasenusią buitinę techniką, įvairias elektronikos atliekas.

„Kol atliekų surinkimo tinklas nepriartės prie žmonių, tol rūšiavimo rezultatai nebus džiuginantys. Todėl šiemet kartu su kino festivaliu leidžiamės į kelionę po Lietuvą, rinksime elektroniką ir baterijas visose seniūnijose, kad tik rūšiavimo tinklas būtų kuo patogesnis“, – sakė A.Skinulis.

Bendrovės „Atliekų tvarkymo centras“ direktoriaus pavaduotojas Jonas Baronas spaudos konferencijoje pasakojo, kad atliekos bus surenkamos vietose, iš anksto suderintose su vietos savivaldybe ir paskelbtose specialiuose plakatuose ar vietos žiniasklaidoje. Specialus projekto transportas lankysis tos savivaldybės seniūnijose, kur tą vakarą numatytas naktinis kino seansas. Į surinkimo vietą atnešę senos buitinės technikos ar elektronikos, gaus projekto bilietą, su kuriuo prieš vakarinį kino seansą dalyvaus loterijoje. Didžiausias prizas, – vaikų žaidimo aikštelė, – atiteks tai seniūnijai, kurioje žmonės bus aktyviausi ir surinks daugiausiai elektronikos, buitinės technikos ir baterijų atliekų.