Lietuvoje įsikūrė daugiau kaip pusė tūkstančio ambasadų

Lietuvoje įsikūrė daugiau kaip pusė tūkstančio ambasadų

ambasadoriusŠiuo metu projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ diplomatinis korpusas visoje Lietuvoje susideda iš daugiau kaip pusės tūkstančio ambasadorių. Net 553 bendruomenės šią vasarą susivienijo tam, kad jų aplinka būtų švaresnė, o pati bendruomenė – draugiškesnė ir … turtingesnė.

Registruoti projekto ambasadoriai organizuoja savo bendruomenėse elektronikos, buitinės technikos, baterijų atliekų surinkimą iš savo bendruomenės narių, taip pat su atliekas išvežančia ir perdirbančia bendrove „Atliekų tvarkymo centras“ susiderina tinkamą atliekų išvežimo laiką. Pagal atliekų kiekį jiems skiriami taškai, kurie pasibaigus projektui pavirs į projekto rėmėjų prizus. Kol kas aktyviausiai projekte dalyvauja Šiaulių apskritis, nuo jos šiek tiek atsilieka Panevėžio ir Kauno apskritys.

Greta Vilniaus įsikūrusios Ožkinių bendruomenės ambasadorė Vida Brazionienė sako, kad rūšiavimas nuo seno jos namuose yra įprastas reiškinys, todėl tapti projekto ambasadore atrodė labai natūralu. Dabar ji kalbina kaimynus senus šaldytuvus, televizorius, virykles ir kitą buitinę techniką priduoti projekto organizatoriams ir taip išvalyti savo garažus, sandėliukus.

„Projekto organizatoriai siūlo gerų prizų, bet ne jie svarbiausia. Mano manymu, labai svarbu kaimynų bendravimas, bendra veikla, susvetimėjimo mažinimas. Nes dabar grįžta žmonės namo, sulenda į savo išmaniuosius telefonus ir nebežino, kaip vieni kitų prisišaukt“, – sako projekto ambasadorė Vida Brazionienė. Jos atstovaujama bendruomenė sako norėtų įsirengti bendrą poilsio zoną, kurioje galėtų aktyviai ilsėtis visi norintys, todėl apsidžiaugtų treniruokliais ar kita įranga.

Projektą „Mes rūšiuojam“ organizuojančios Gamintojų ir Importuotojų Asociacijos vadovas Alfredas Skinulis džiaugiasi, kad projektas padeda ne tik atsikratyti atliekų, saugoti gamtą nuo taršos, bet ir suvienyti bendruomenes bendrai veiklai.

„Bendra veikla, bendri tikslai mažina susvetimėjimą tarp žmonių, todėl džiaugiamės galėdami prisidėti prie geresnio žmonių bendravimo, o kartu ir naudos kūrimo bendruomenėms“, – sako A.Skinulis.

Aplinkosaugos projektas „Mes rūšiuojam. Vasara“ ieško projekto ambasadorių – aktyvių, energingų žmonių, kurie vasarą suburtų vietos bendruomenes kilniam tikslui – saugoti aplinką nuo elektronikos ir baterijų atliekų. Ambasadoriai ne tik rūpinsis aplinkos apsauga, bet ir prisidės prie bendruomenės gerovės – už surinktas elektronikos, buitinės technikos ir senų baterijų atliekas bendruomenė gaus projekto partnerių įsteigtus prizus. Juos bus galima pasirinkti pagal surinktą atliekų kiekį. Vieno projekto taško vertė yra vienas euras. Už vieną toną buitinės technikos ir elektronikos atliekų, išskyrus kineskopinius monitorius, televizorius ir dienos šviesos lempas, bendruomenės gaus 90 taškų, už toną nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių atliekų – 600 taškų už vieną toną. Iš viso šią vasarą ketinama išdalinti prizų už 30 tūkst. eurų. Projekto ambasadoriumi galima tapti užsiregistravus internete http://www.mesrusiuojam.lt/prisijunk-ir-tu/ arba telefonu  8 655 93124.

„Mes rūšiuojam“ projektų metu renkamos elektronikos, buitinės technikos, baterijų atliekos, taip pat automobilių servisuose renkami oro ir kuro filtrai, panaudotas tepalas, senos padangos ir kt. Visos atliekos turi būti sutvarkytos taip, kaip reikalauja Aplinkos ministerijos ir jai pavaldžių institucijų prižiūrimos aplinkos apsaugos normos, kad atliekos neužterštų aplinkos, būtų perdirbtos, o žaliavos panaudotos pakartotinai. Didžioji dalis atliekų gali būti perdirbta, taip sumažinant ribotų išteklių naudojimą, bei kai kurių gaminių savikainą.