„Mano miestelis be pavojingų atliekų“ akcijoje kviečiami dalyvauti visi šalies moksleiviai

„Mano miestelis be pavojingų atliekų“ akcijoje kviečiami dalyvauti visi šalies moksleiviai

    Gamintojų ir Importuotojų Asociacija, UAB „Atliekų tvarkymo centras“ ir VšĮ „Problemų sprendimo centras“ visą pavasarį, nuo kovo iki gegužės mėnesio, Lietuvos mokyklose vykdo panaudotų nešiojamųjų baterijų (galvaninių elementų), akumuliatorių ir nebenaudojamos elektros bei elektroninės įrangos surinkimo akciją „Mano miestelis be pavojingų atliekų“.

   Dalyvauti akcijoje ir laimėti prizą – ekskursiją kviečiami visų mokyklų moksleiviai.
Į akciją jau įsijungė daugiau nei pusė Lietuvos mokyklų. Akcijos metu į mokyklas pristatomi specialūs kibirėliai, skirti rinkti nešiojamąsias baterijas (galvaninius elementus) ir akumuliatorius. Organizatorių atstovai atvyks į mokyklą (esant poreikiui ir ne vieną kartą) išsivežti moksleivių surinktas atliekas: nebenaudojamą buitinę techniką, elektroniką, nešiojamąsias baterijas ir akumuliatorius.

      Siekiant moksleivius skatinti dalyvauti šioje akcijoje ir surinkti kuo daugiau atliekų, organizatoriai įsteigė prizą –  vienuolika pažintinių ekskursijų. Po vieną mokyklą – nugalėtoją, bus atrinkta iš Vilniaus miesto bei visų Lietuvos apskričių: Vilniaus,  Kauno, Alytaus, Panevėžio, Klaipėdos, Tauragės, Telšių, Šiaulių, Marijampolės, Utenos. Į ekskursijas moksleiviai vyks komfortabiliais autobusais, lydint mokyklos mokytojams ir organizatoriams. Nugalėtojais bus paskelbtos aktyviausiai akcijoje dalyvavusios ir daugiausiai atliekų surinkusios mokyklos. Konkursą laimėjusių mokyklų atsakingi darbuotojai bus informuoti, o tų mokyklų  mokytojai ir administracija nuspręs, kuri klasė keliaus į ekskursiją.

Buityje susidarančios pavojingos atliekos (baterijos, akumuliatoriai, buitinė elektros ir elektroninė įranga) savo sudėtyje turi aplinkai kenksmingų medžiagų. Šios medžiagos gali prasiskverbti į dirvožemį, užteršti gruntinius vandenis ir tokiu būdu pakenkti aplinkai ir žmonių sveikatai. Todėl rinkdami ir rūšiuodami atliekas ne tik tausojame aplinką, bet saugome ir savo sveikatą.

Kviečiame nelikti abejingais – tinkamai pasirūpinti atliekomis.

Akcijos nuostatus rasite: http://www.gia.lt/moksleiviu-konkurso-skirto-laimeti-11-pazintiniu-ekskursiju-i-aplinkosauginius-objektus-nuostatai/

Daugiau informacijos apie akciją:

Lijana Kanarskienė – VšĮ „Problemų sprendimo centras“ direktorė, el. p. psc@pscentras.lt, tel. (8 5) 216 38 18, mob. tel. 8 618 77378;