Per trečiąjį projekto „Mes rūšiuojam“ sezoną numatoma surinkti 1000 tonų atliekų

Per trečiąjį projekto „Mes rūšiuojam“ sezoną numatoma surinkti 1000 tonų atliekų

Mes-rusiuojam tik logoKetvirtadienį Vilniuje Gamintojų ir Importuotojų Asociacija (GIA) su partneriais šventiškai pradeda trečiąjį projekto „Mes rūšiuojam“ sezoną, per kurį planuojama surinkti 1000 tonų elektronikos, baterijų, automobilių atliekų. Projektas skirtas tam, kad kiekvienas gyventojas galėtų patogiai priduoti atliekas, surinktos atliekos neužterštų aplinkos, o būtų perdirbtos ir panaudotos dar kartą.

Ketvirtadienį vyksiančioje šventėje bus apdovanojami praėjusio „Mes rūšiuojam“ sezono nugalėtojai švietimo įstaigų, įmonių, automobilių servisų kategorijose. Laimėtas originalus projekto „Mes rūšiuojam“ laikrodis bus įteiktas socialiniame tinkle Facebook konkursą laimėjusiai moksleivei. Renginio metu taip pat bus eksponuojamas atliekų kelias nuo nebenaudojamo gaminio iki perdirbtos žaliavos naujiems gaminiams.

2013-2014 mokslo metais apie 1400 Lietuvos švietimo įstaigų aktyviai dalyvavo projekte ir suvienijo jėgas rūšiuojant elektros ir elektroninės įrangos, buitinės technikos bei nešiojamų baterijų ir akumuliatorių atliekas. Šis gausus projekto dalyvių būrys nuo projekto pradžios jau surinko 550 tonų elektronikos ir 19 tonų baterijų atliekų. Į projektą aktyviai įsijungė ir automobilių servisai ir įvairios įmonės. Projekto organizatoriai į efektyvios atliekų rinkimo sistemos sukūrimą jau investavo daugiau kaip 0,5 mln. litų.

Kiekvienas projekto „Mes rūšiuojam“ sezonas kasmet suskirstomas į dvi atskiras akcijas – viena jų prasideda rugsėjį ir tęsiasi iki sausio, kita prasideda kovą ir baigiasi vasarą. Akcijų metu nustatytu laiku į sutartas vietas prie mokyklų, įmonių atgabenama sena, nenaudojama elektronika, senos baterijos. Tose vietose atliekos yra sveriamos ir surašomos. Gali būti pristatoma tiek smulkios atliekos (pvz., plaukų džiovintuvas, mikrobangų krosnelė, virtuvės kombainas ar pan.), tiek stambios atliekos – televizoriai, kompiuteriai, šaldytuvai ir t.t. Įvairios susidarančios atliekos surenkamos ir iš automobilių servisų, fiksuojant atliekų rūšis ir kiekius. Pagal rezultatus projekto dalyviai yra skatinami įvairiais prizais.