Pirmojo „Mes rūšiuojam“ etapo laimėtojai džiaugiasi prizais

Pirmojo „Mes rūšiuojam“ etapo laimėtojai džiaugiasi prizais

[wooslider slider_type=“attachments“]
Pirmosios projekto „Mes rūšiuojam“ akcijos laimėtojams trečiadienį buvo perduoti prizai. Juos gavusios mokyklos žada aktyviai dalyvauti ir pavasario akcijoje.
Kelmės rajono Gailių pagrindinės mokyklos moksleiviai surinko 2355 kg elektronikos atliekų bei 5 kg baterijų. Jiems akcijos organizatoriai trečiadienį perdavė UAB „Ekstara“ įsteigtą prizą – kokybišką kavos aparatą, kurį mokyklos kolektyvas su moksleiviais žadėjo išbandyti ilgai nedelsdamas. Už surinktas atliekas mokykla jau yra sukaupusi apie 700 litų kitiems prizams, kuriuos galės išsirinkti pasibaigus antram projekto etapui pavasarį. Mokyklos direktorius Albinas Urbonas sakė, jog labiausiai pageidaujamas prizas vaikams būtų ekskursijos, tad pavasario akcijos metu taip pat nenuleis rankų ir stengsis sukaupti kuo daugiau taškų.
Joniškio rajono Kriukų pagrindinei mokyklai atiteko kitas prizas – bendrovės „Astin – Baltic“ baldų projektavimas ir gamyba už 5000 litų. Mokyklos vadovai atvykusiam „Astin – Baltic“ projektuotojui išreiškė norą bibliotekos skaitykloje pastatyti naujus minkštasuolius, kad visi bibliotekos lankytojai galėtų patogiai įsitaisyti skaitymui.
Iš viso Kriukų mokyklos moksleiviai surinko 2196 kg elektronikos ir 10 kg baterijų, už tai sukaupė beveik 700 litų už kuriuos ketina pirkti bilietų į kiną mokyklos mokiniams.
Visos Lietuvos švietimo ir ugdymo įstaigų vaikai per rudeninę „Mes rūšiuojam“ akciją jau užsidirbo galimybę išsirinkti prizų daugiau kaip už 50 tūkst. litų. Per rudens ir žiemos akciją buvo surinkta 138 tonos elektronikos atliekų ir 4,6 tonos panaudotų baterijų.
Projektą „Mes rūšiuojam“ Gamintojų ir Importuotojų Asociacija (GIA) organizuoja kartu su VŠĮ „Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija“ bei bendrove „Atliekų tvarkymo centras“. Pirmoji projekto „Mes rūšiuojam“ akcija tęsėsi nuo praėjusių metų rugsėjo iki šių metų sausio. Antroji akcija vyks nuo vasario iki gegužės. Moksleiviams skirtos dovanos, – sporto reikmenys, knygos, stalo žaidimai, apsilankymai kino teatruose ar pažintinės kelionės, – bus įteiktos pasibaigus projektui ir susumavus abiejų projekto akcijų rezultatus gegužės mėnesį. Daugiau informacijos apie viso projekto organizavimą galima rasti internete adresu www.mesrusiuojam.lt
Kaip žinoma, elektronikos atliekos negali patekti į bendrus buitinių atliekų sąvartynus, todėl jų negalima mesti į buitinių šiukšlių konteinerius. Elektronikos atliekų taip pat negalima ardyti patiems ar leisti tai daryti neturintiems specialių leidimų, nes atliekose gali būti pavojingų medžiagų, kurios gali padaryti žalą žmogaus sveikatai ir aplinkai. Panaudotos baterijos kartu su buities atliekomis patekusios į sąvartynus daro dvigubą žalą gamtai: gruntas užteršiamas pavojingomis atliekomis, o baterijose esančios medžiagos nepanaudojamos kaip antrinės žaliavos.

Daugiau informacijos:
Ineta Stravinskaitė – Janavičienė
„Komunikacijos idėjos“
Tel. 8 699 04294
www.mesrusiuojam.lt