Prasidėjo didžiausias aplinkosaugos projektas „Mes rūšiuojam“

Prasidėjo didžiausias aplinkosaugos projektas „Mes rūšiuojam“

Lietuvoje prasidėjo unikalus aplinkosaugos projektas „Mes rūšiuojam“. Projekte gali dalyvauti visos Lietuvos švietimo įstaigos – bendrojo lavinimo mokyklos, profesinės mokyklos, aukštesniosios mokyklos, aukštosios mokyklos, neformaliojo švietimo mokyklos, ikimokyklinio ugdymo mokyklos. Projekto metu iš jame dalyvaujančių švietimo įstaigų bus renkamos buityje naudojamos elektros ir elektroninės įrangos bei nešiojamųjų baterijų atliekos.

Svarbiausias projekto „Mes rūšiuojam“ tikslas – ugdyti moksleivius, studentus, darželių auklėtinius rūšiuoti ir rinkti elektros ir elektroninės įrangos ir nešiojamųjų baterijų atliekas, jų nešalinti su kitomis buityje susidarančiomis atliekomis. Mažinti aplinkos taršą padės jaunųjų bendruomenės dalyvių, jų šeimos narių bei mokytojų skatinimas. Siekdama įtraukti švietimo įstaigas aktyviai dalyvauti projekte, projekto organizatoriai ir partneriai už surinktas atliekas moksleiviams dovanos sporto prekes, knygas, stalo žaidimus, apsilankymus kino teatruose ar pažintines keliones. Organizatoriai kartu su šio projekto partneriais sudarys galimybę pagal sukauptą taškų skaičių pasirinkti dovanas kiekvienai projekte dalyvavusiai švietimo ir mokslo įstaigai. Taškai kiekvienai įstaigai bus skaičiuojami už surinktus atliekų kiekius. Kuo daugiau atliekų bus surinkta, tuo daugiau taškų įstaigos gaus. Šio projekto metu bus skatinami ne tik moksleiviai, yra numatytos dovanos mokyklų bendroms reikmėms tenkinti. Jomis bus apdovanotos aktyviausios mokyklos, kuriose mokytojai labiausiai skatins moksleivius tausoti gamtą bei rūšiuoti atliekas. Dovanų gaus įstaigos, kurios surinks didžiausius atliekų kiekius. Tam, kad nebūtų diskriminuojamos mažos mokymo ar ugdymo įstaigos, taip pat bus apdovanotos ir tos, kur vienam mokiniui tenka didžiausias atliekų kiekis.

Projektas „Mes rūšiuojam“ bus suskaidytas į dvi atskiras akcijas – viena jų prasideda rugsėjį ir tęsis iki sausio, o kita prasidės kovą ir baigsis 2013 m. gegužės 10 d. Po kiekvienos akcijos rezultatai bus sumuojami, skaičiuojami surinkti taškai, taip pat bus sudaryta galimybė pasirinkti dovanas. Akcijų metu dalyviai sutartu laiku į sutartas vietas atgabens seną, nenaudojamą elektroniką, akumuliatorius, baterijas. Nešiojamosioms baterijoms ir akumuliatoriams rinkti jau yra išdalintos specialios talpos.

Daugiau informacijos apie projekto nuostatus bei visą reikalingą informaciją galima rasti internete adresu www.mesrusiuojam.lt.