Rūšiuojantiems sporto aistruoliams – krepšinio kamuoliai su rinktinės parašais

Rūšiuojantiems sporto aistruoliams – krepšinio kamuoliai su rinktinės parašais

su kamuoliaisNet 50 originalių, specialiai 2014 metų pasaulio vyrų krepšinio čempionatui sukurtų kamuolių su Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės žaidėjų parašais laimės tie vaikai ar moksleiviai, kurie aktyviai dalyvaus sprendžiant kryžiažodžius arba piešiant piešinius aplinkosaugos tema.

Jau trečius metus organizuojančios projektą „Mes rūšiuojam“ Lietuvos švietimo įstaigose Gamintojų ir Importuotojų Asociacija (GIA) kartu su Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija (EGIO) šiemet siekia apdovanoti ir pačius mažiausius krepšinio mylėtojus. Ikimokyklinio amžiaus vaikams ir 1-4 klasių mokiniams skelbiamas piešinių konkursas. Mokiniai kviečiami piešti elektronikos ir baterijų rūšiavimo tema, siųsti savo piešinius organizatoriams. Penki geriausiai socialiniame tinkle Facebook įvertintų piešinių autoriai bus apdovanoti 2014 metų pasaulio krepšinio čempionatui sukurtais kamuoliais su žymių krepšininkų autografais, dar dešimt kamuolių laimės komisijos geriausiai įvertintų darbų autoriai. Daugiau informacijos rasite čia: http://mesrusiuojam.lt/aplinkosauginis-piesiniu-konkursas/.

Vyresniems projekto dalyviams, kaip ir pernai, išlieka galimybė laimėti krepšinio kamuolį sprendžiant kryžiažodžius. 35 originalūs kamuoliai bus išdalinti burtų keliu atrinktiems aplinkosauginių kryžiažodžių sprendėjams. 5-12 klasių mokiniai, mokytojai bei studentai kviečiami spręsti interaktyvius kryžiažodžius projekto internetinėje svetainėje http://mesrusiuojam.lt/kryziazodziai/.

„Formuodami atliekų tvarkymo sistemą, daug dėmesio skiriame jaunajai kartai, nes jie yra patys imliausi, lengviausiai priima naujoves ir paragina tai daryti savo tėvus ar senelius. Taip pat visada norime paskatinti tuos, kurie gyvena sveikai ne tik rūšiuodami, bet ir sportuodami“, – sako projektą organizuojančių GIA ir EGIO vadovas Alfredas Skinulis.

2013-2014 mokslo metais apie 1500 Lietuvos švietimo įstaigų aktyviai dalyvavo projekte ir suvienijo jėgas rūšiuojant elektros ir elektroninės įrangos, buitinės technikos bei nešiojamų baterijų ir akumuliatorių atliekas. Šis gausus projekto dalyvių būrys nuo projekto pradžios jau surinko  550 tonų elektronikos ir 19 tonų baterijų atliekų, kurias išmainė į prizus už daugiau kaip 250 tūkst. litų. Rugsėjo 18 d. vyksiančioje šių metų projekto atidarymo projekto šventėje organizatoriai apdovanos ypatingai gerai pasirodžiusius projekto dalyvius.

Projektas „Mes rūšiuojam“ kasmet suskirstomas į dvi atskiras akcijas – viena jų prasideda rugsėjį ir tęsiasi iki sausio, kita prasideda kovą ir baigiasi prieš mokslo metų pabaigą. Akcijų metu vaikai sutartu laiku į sutartas vietas prie mokyklų atgabena seną, nenaudojamą elektroniką, senas baterijas. Tose vietose atliekos yra sveriamos ir surašomos. Gali būti pristatoma tiek smulkios atliekos (pvz., plaukų džiovintuvas, mikrobangų krosnelė, virtuvės kombainas ar pan.), tiek stambios atliekos – televizoriai, kompiuteriai, šaldytuvai ir t.t.

Elektronikos atliekų negalima mesti į buitinių šiukšlių konteinerius, nes patekę į sąvartynus tos atliekos dėl jose esančių pavojingų medžiagų gali pridaryti žalos gamtai. Panaudotos baterijos kartu su buities atliekomis patekusios į sąvartynus daro dvigubą žalą gamtai: gruntas užteršiamas pavojingomis atliekomis, o baterijose esančios medžiagos nepanaudojamos kaip antrinės žaliavos. Daugiau informacijos galima rasti www.mesrusiuojam.lt arba socialiniame tinkle Facebook profilyje „Mes rūšiuojam“.