Šventinis vasaros kino festivalio atidarymas – jau penktadienį

Šventinis vasaros kino festivalio atidarymas – jau penktadienį

Jau šį penktadienį Trakuose prasidės visą vasarą truksiantis bendras kino meno ir aplinkosaugos projektas „Mes rūšiuojam. Sidabrinės gervės naktys“.

Jubiliejinis, penktąjį kartą organizuojamas vasaros kino festivalis „Sidabrinės gervės naktys“ šiemet įvyks kartu su aplinkosaugos projektu „Mes rūšiuojam“. Festivalio šventinis atidarymas įvyks penktadienį, gegužės 23 dieną 22 val. prie Trakū kultūros rūmų (Vytauto g. 69, Trakai).

Po iškilmingo atidarymo susirinkusiems bus rodomi keturi lietuviški filmai: V.Aškinio „Senelės pasaka“, A.Skučo „Žilvinas ir Eglė“, I.Veiverytės „Šuns dienos“ bei M.Vildžiūno „Nesamasis laikas“. Atidarymo vakarą taip pat vyks loterija, kurioje dalyvaus prieš renginį Trakų rajono seniūnijose projekto organizatoriams atliekas pridavę ir už tai specialius kvietimus gavę asmenys.

Penktadienį prasidėjęs festivalis tęsis iki rugsėjo pabaigos. Penktadieniais, šeštadieniais ir sekmadieniais skirtingose Lietuvos savivaldybėse vyks „Sidabrinės gervės naktys 2014“ kino seansai po atviru dangumi. Festivalio misija – suteikti galimybę pamatyti naujausius lietuviškus filmus kuo didesniam žmonių ratui.

Projekto „Mes rūšiuojam“ organizatoriai savo ruožtu organizuoja buitinės technikos, elektronikos ir senų baterijų surinkimą įvairiose seniūnijose, arčiau žmonių namų, kad rūšiuoti atliekas būtų patogiau, o į gamtą pakliūtų kuo mažiau pavojingų medžiagų iš senų televizorių, šaldytuvų, viryklių ir kitokių atliekų. Už teisingą atliekų tvarkymą žmonės bus skatinami įvairiais prizais kino seansų metu. O seniūnija, kurioje bus surinkta daugiausia atliekų, bus apdovanota vertingu prizu – vaikų žaidimo aikštele.