Aplinkosaugos projekto „Mes rūšiuojam“ lėšos – į kiekvieną savivaldybę

Aplinkosaugos projekto „Mes rūšiuojam“ lėšos – į kiekvieną savivaldybę

917289_recycle_1

Aplinkos apsaugos projekto „Mes rūšiuojam“ organizatoriai į elektronikos ir baterijų atliekų surinkimo sistemos plėtrą šiemet papildomai investuos 0,5 mln. litų, kad ši būtų kiek įmanoma patogesnė bet kurio regiono gyventojui. Šią vasarą projekto organizatoriai surinkdami atliekas lankysis kiekvienoje seniūnijoje, apdovanos geriausiai renkančius atliekas, o vietos bendruomenes kvies pasižiūrėti lietuviško kino.

Tokia informacija buvo pateikta visų Lietuvos savivaldybių atstovams, dalyvavusiems Gamintojų ir Importuotojų Asociacijos kartu su partneriais organizuotose konferencijose „Efektyvus gamintojo atsakomybės principo įgyvendinimas tvarkant gaminių ir kitas atliekas“. Šios konferencijos vyko kovo 3-7 dienomis Molėtuose, Birštone, Pakruojyje bei Palangoje.

Konferencijose dalyvavo ekologai, aplinkosaugininkai, regioninių atliekų tvarkymo centrų ir komunalinių atliekų tvarkymo įmonių atstovai, o taip pat buvo kviečiami ir kultūros skyrių ar centrų darbuotojai.  Konferencijos metu buvo aptarti gamintojams, importuotojams, platintojams, savivaldybėms bei komunalinių atliekų tvarkytojams nustatyti aplinkosauginiai reikalavimai, apžvelgtos licencijuotų gamintojų ir importuotojų organizacijų, savivaldybių, regioninių atliekų tvarkymo centų, atliekų tvarkytojų bendradarbiavimo ir finansavimo galimybės. Konferencijos dalyviams buvo pateikta informacija apie Lietuvoje esančią gaminių rinką, susidarančius gaminių atliekų kiekius.

Konferencijos dalyviams taip pat buvo pristatytas unikalus aplinkosaugos projektas „Mes rūšiuojam“, į kurį kasmet įsitraukia vis daugiau dalyvių švietimo įstaigose, įvairiose įmonėse, automobilių servisuose. Siekiant skatinti visuomenę rūšiuoti, šiemet „Mes rūšiuojam“ projektas dar labiau plėsis tiek savo geografija, tiek turiniu. Numatoma, kad projektas bus vykdomas kiekvienoje savivaldybėje ir aprėps ne tik aplinkosaugos klausimus, bet ir lietuviškos kultūros populiarinimą.

 

„Šiemet suradome partnerius, kartu su kuriais ne tik skatinsime žmones rūšiuoti, bet ir dovanosime kiekvienai savivaldybei prisilietimą prie lietuviškos kultūros“, – sako Gamintojų ir Importuotojų Asociacijos vadovas Alfredas Skinulis. Ši „Mes rūšiuojam“ projekto dalis bus įgyvendinama visą vasarą, projekto renginiai atkeliaus į visas Lietuvos savivaldybes.

 

Aplinkosaugos projektas „Mes rūšiuojam“ Lietuvos ugdymo, švietimo ir mokslo įstaigose vyksta jau antrus metus. Per praėjusius projekto etapus surinkta apie 300 tonų elektronikos atliekų bei 10 tonų senų baterijų. Projekto dalyviai išsidalijo prizų už 100 tūkst. litų. Nuo šių mokslo metų pradžios prasidėjo dar vienas etapas, kurio dalyviai gali rūšiuoti ir organizatoriams už atitinkamus prizus pateikti ne tik elektronikos atliekas ar senas baterijas, bet ir senas pakuotes, stiklą, popierių. Projektą organizuoja Gamintojų ir Importuotojų Asociacija (GIA) kartu su  VŠĮ „Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija“ bei bendrove „Atliekų tvarkymo centras“.

Kaip žinoma, elektronikos atliekų negalima mesti į buitinių šiukšlių konteinerius, nes patekę į sąvartynus tos atliekos dėl jose esančių pavojingų medžiagų gali pridaryti žalos gamtai. Panaudotos baterijos kartu su buities atliekomis patekusios į sąvartynus daro dvigubą žalą gamtai: gruntas užteršiamas pavojingomis atliekomis, o baterijose esančios medžiagos nepanaudojamos kaip antrinės žaliavos. Įvairios pakuotės turi būti surenkamos, perdirbamos, o perdirbus gautos medžiagos panaudojamos gamyboje, taip sumažinant įvairių gaminių savikainą, o kartu ir aplinkos taršą. Daugiau informacijos galima rasti www.mesrusiuojam.lt arba socialiniame tinkle Facebook profilyje „Mes rūšiuojam“.

Konferencijos-seminaro medžiaga: