Gyventojams

Buityje ar įmonių veikloje susidarančių atliekų įvairovė – dydžiais, medžiagomis, pavojingumo laipsniu – labai didelė. Kasdieninis atliekų rūšiavimas tampa vis sąmoningesnis ir svarbesnis, tačiau tiek gyventojai, tiek juridiniai asmenys susiduria su koncentruotos, tikslios ir greitai gaunamos informacijos stoka – kur dėti jau išrūšiuotas ir paruoštas išmetimui atliekas.

Nors informacijos apie rūšiavimą yra daug, atliekų išvežimas kasdienybėje vis dar kelia iššūkių ir nemažai klausimų. Atsakymai į juos dabar greitai, paprastai ir lengvai visiems prieinami internetiniame tinklalapyje atliekos.lt. Atliekos.lt pateikiama aktualizuota, susisteminta atliekų rūšiavimo ir perdavimo atliekų tvarkytojams informacija, kuria gali naudotis gyventojai ir juridiniai asmenys, spręsdami atliekų rūšiavimo ir šalimo klausimus.

Gamintojų ir importuotojų asociacija finansuoja autoservisų atliekų sutvarkymą, todėl UAB „Atliekų tvarkymo centras“ (ATC) nemokamai arba sumokant atliekų turėtojui surenka vidaus degimo variklių tepalo, kuro ir oro filtrus, automobilių hidraulinius (tepalinius) amortizatorius), taip pat geromis sąlygomis galite priduoti kitas atliekas (panaudotas padangas, alyvą ir pan.). Dėl atliekų surinkimo galite kreiptis į UAB „Atliekų tvarkymo centras“, Riovonių g. 2A, Vilnius, tel. Nr. 8 5 206 09 01 arba e-paštu atliekos@atc.lt.

Gamintojų ir importuotojų asociacija organizuoja eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkymą ir yra sukūrusi eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkytojų tinklą. Jei pageidaujate, kad jūsų įmonėje, įstaigoje ar organizacijoje GIA organizuotų eksploatuoti netinkamų transporto priemonių surinkimą – registruokitės el. paštu: atliekos@gia.lt ar tel.: +370 5 273 0084 ir mes tuo pasirūpinsime.

Daugiau informacijos apie eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkytojų tinklą galite rasti nuorodoje: autotvarkymas.lt.