Automobilių pardavėjams – naujienos apie atliekų tvarkymą

Automobilių pardavėjams – naujienos apie atliekų tvarkymą

autodalys

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dauguma Lietuvos smulkiųjų automobilių importuotojų neturi informacijos apie transporto priemonių gamintojams ir importuotojams nustatytas aplinkosaugines pareigas. Tokias išvadas padarė projekto „Mes rūšiuojam“ Akademija organizatoriai, rengiantys nemokamas paskaitas automobilių vežėjams į Lietuvą.

Visą vasarą „Mes rūšiuojam“ Akademija organizuoja nemokamas paskaitas, kuriose naudotų automobilių pardavėjai supažindinami su dabar galiojančiais teisės aktais ir konsultuojami, kaip išvengti baudų, kurias gali užtraukti teisės aktų nesilaikymas. Paskaitas organizuoja Gamintojų ir Importuotojų Asociacija (GIA) kartu su Eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkytojų asociacija (ENTPTA). Užsiėmimai jau įvyko Marijampolėje, Kaune, Kupiškyje.

„Mes rūšiuojam“ Akademijos organizatoriai, bendraudami su didžiausių Lietuvos automobilių turgaviečių administratoriais, išsiaiškino, kad didžioji dauguma turgaus klientų vargu ar žino apie savo aplinkosaugines pareigas, jų veikla apsiriboja automobilių įvežimu iš užsienio ir jų pardavimu turguje.

„Kai žiniasklaidoje tiek informacijos apie naudotų automobilių prekybos skendėjimą šešėlyje, akivaizdu, kad dera atkreipti dėmesį ne tik į tai, kad vengiama mokėti mokesčius, bet ir į tai, kad nefinansuojamas atliekų surinkimas ir jų perdirbimas“, – sako ENTPTA vadovas Vladimir Jankoit.

Pagal Atliekų tvarkymo įstatymą automobilių importuotojai privalo ne tik registruotis specialiame sąvade, bet ir organizuoti senų transporto priemonių surinkimą ir jų atliekų tvarkymą, visuomenės švietimą ir informavimą apie senų automobilių tvarkymą, užtikrinti, kad būtų sudarytos sąlygos asmeniui nemokamai priduoti transporto priemonę, finansuoti atliekų tvarkymą ir visuomenės švietimą ir informavimą, vesti apskaitą ir teikti ataskaitas ir kt.. Transporto priemonių importuotojai, kurie nedalyvauja eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkymo sistemoje, gali būti traukiami administracinėn atsakomybėn ir nubausti bauda nuo septynių tūkstančių dviejų šimtų keturiasdešimties iki keturiolikos tūkstančių keturių šimtų eurų.

ENTPTA vadovas V. Jankoit  atkreipia dėmesį, kad paskaitų organizatoriai sulaukė nemenko savivaldybių susidomėjimo ir pagalbos – kai kurios iš jų suteikia patalpas paskaitoms, platina informaciją apie mokymus įstaigoms, vienijančioms smulkaus ir vidutinio verslo įmones, taip pat apie mokymus informuoja automobilių pardavimo aikštelių administracijas.
Paskaitos įvairiuose Lietuvos miestuose vyksta iki vasaros pabaigos. Jos, bendradarbiaujant su visomis Lietuvos savivaldybėmis, organizuojamos norint padėti smulkiajam ir vidutiniam verslui išvengti nesklandumų organizuojant prekybą automobiliais, nes gautos milžiniškos baudos gali gerokai atsiliepti verslo sėkmei.

Mokymai smulkiems ir vidutiniams verslininkams organizuojami užsiregistravus organizatorių nurodytais kontaktais. Per paskaitas bus suteikta visa informacija apie transporto priemonių importuotojams nustatytų ir Aplinkos ministerijos bei jai pavaldžių institucijų prižiūrimų aplinkosauginių pareigų įgyvendinimą, taip pat bus aptarta atsakomybė už pareigų nevykdymą arba netinkamą vykdymą. Mokymų dalyviams bus pateikta metodinė medžiaga. „Mes rūšiuojam“ Akademijos paskaitose norintys dalyvauti naudotų automobilių pardavėjai gali registruotis telefonu 8 663 66341 arba elektroniniu paštu info@autotvarkymas.lt.

„Mes rūšiuojam“ Akademija yra viena iš projekto „Mes rūšiuojam“ dalių. Prie projekto „Mes rūšiuojam“ yra prisijungę beveik 800 įvairių įmonių ir organizacijų, taip pat apie 530 automobilių servisų, daugiau kaip 1500 švietimo ir mokslo įstaigų. Gyventojų patogumui specialios „Mes rūšiuojam“ elektronikos ir baterijų surinkimo talpos statomos įvairiuose prekybos centruose ir kitose viešose vietose. Prekybininkai ar bendruomenės, kuriems trūksta rūšiavimo vietų, gali kreiptis į GIA ir Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizaciją (EGIO) dėl rūšiavimo talpų – jos bus atvežtos, pastatytos, o susikaupę atliekos bus išvežamos nemokamai. Plečiant tinklą, taip pat numatoma gyventojus mokyti tinkamai naudotis tinklo galimybėmis. Ir toliau savo veiklą vykdo daugiau kaip 700 „Mes rūšiuojam“ ambasadorių, kurie savo bendruomenes skatina atsikratyti pasenusia buitine technika ir elektronika ir už tai gauti prizų. Siekiama, kad šį sezoną ambasadorių ir atliekas rūšiuojančių bendruomenių skaičius pasiektų 1000. Daugiau informacijos www.mesrusiuojam.lt .