„Diplomatinį darbą“ jau pradėjo 150 „Mes rūšiuojam“ ambasadorių

„Diplomatinį darbą“ jau pradėjo 150 „Mes rūšiuojam“ ambasadorių

ambasados_ataseŠiuo metu projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ diplomatinis korpusas susideda iš 150 ambasadorių, tačiau laukiama, kad iš viso projekte dalyvaus ne mažiau kaip pusė tūkstančio gamtos mylėtojų, kurie savo bendruomenėse organizuos elektronikos ir baterijų atliekų rinkimą ir uždirbs savo bendruomenei prizų.

Per dvi savaites nuo projekto pradžios gamtos ambasadoriais jau užsiregistravo 150 iniciatyvių žmonių iš visos Lietuvos. Pasak projekto organizatorių, kol kas aktyviausi yra žemaičiai – aktyviai registruojasi Šilutės, Skuodo, Šilalės, Mažeikių rajonų gyventojai, tačiau jiems nenusileidžia ir dzūkai iš Alytaus rajono, suvalkiečiai iš Marijampolės, Vilkaviškio rajonų.

„Kol kas mažiausiai ambasadorių iš Aukštaitijos, bet tikimės, kad ir šiame regione galėsime suformuoti stiprų „diplomatinį korpusą“, – sako projektą „Mes rūšiuojam. Vasara“ organizuojančios Gamintojų ir Importuotojų Asociacijos (GIA) vadovas Alfredas Skinulis. Anot jo, bus siekiama, kad kiekviena Lietuvos seniūnija turėtų bent po vieną ambasadorių.

Aplinkosaugos projektas „Mes rūšiuojam. Vasara“ šiemet ieško projekto ambasadorių – aktyvių, energingų žmonių, kurie vasarą suburtų vietos bendruomenes kilniam tikslui – saugoti aplinką nuo elektronikos ir baterijų atliekų. Ambasadoriai ne tik rūpinsis aplinkos apsauga, bet ir prisidės prie bendruomenės gerovės – už surinktas elektronikos, buitinės technikos ir senų baterijų atliekas bendruomenė gaus projekto partnerių įsteigtus prizus. Juos bus galima pasirinkti pagal surinktą atliekų kiekį. Vieno projekto taško vertė yra vienas euras. Už vieną toną buitinės technikos ir elektronikos atliekų, išskyrus kineskopinius monitorius, televizorius ir dienos šviesos lempas, bendruomenės gaus 90 taškų, už toną nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių atliekų – 600 taškų už vieną toną. Iš viso šią vasarą ketinama išdalinti prizų už 30 tūkst. eurų. Projekto ambasadoriumi galima tapti užsiregistravus internete http://www.mesrusiuojam.lt/prisijunk-ir-tu/ arba telefonu  8 655 93124.

Projektas „Mes rūšiuojam“ per keletą gyvavimo metų smarkiai išsiplėtė. Prasidėjęs švietimo, mokslo įstaigose, vėliau persikėlė į įmones ir organizacijas, taip pat automobilių servisus, kuriuose susidaro nemažai pavojingų ir kitokių atliekų. Projekto organizatoriai kartu su Eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkytojų asociacija rūpinasi tinkamu senų automobilių išardymu ir atliekų sutvarkymu, tam organizuojamas „Mes rūšiuojam. Daugiau erdvės kiemuose“. Šiemet prie kitų prisijungė ir projektas „Mes rūšiuojam SKM“ – tai Sostinės krepšinio mokyklos ir projekto „Mes rūšiuojam“ organizatorių inicijuotas projektas, kurio metu Sostinės krepšinio mokyklos komandos renka elektros ir elektroninės įrangos, nešiojamųjų baterijų bei akumuliatorių atliekas ir jas pristato įmonei „Atliekų tvarkymo centras“. Daugiau informacijos galima rasti http://www.mesrusiuojam.lt/

„Mes rūšiuojam“ projektų metu renkamos elektronikos, buitinės technikos, baterijų atliekos, taip pat automobilių servisuose renkami oro ir kuro filtrai, panaudotas tepalas, senos padangos ir kt. Visos atliekos turi būti sutvarkytos taip, kaip reikalauja aplinkos apsaugos normos, kad jos neužterštų aplinkos, būtų perdirbtos, o žaliavos panaudotos pakartotinai. Didžioji dalis atliekų gali būti perdirbta, taip sumažinant ribotų išteklių naudojimą, bei kai kurių gaminių savikainą.