Lietuvos nuotykių ir pramogų parkai švies visuomenę apie aplinkosaugą

Lietuvos nuotykių ir pramogų parkai švies visuomenę apie aplinkosaugą

24 nuotykių ir pramogų parkai iš visos Lietuvos prisijungė prie aplinkosauginio-socialinio projekto „Man rūpi rytojus“. Projekto pirmosios dalies „Aktyviems“ metu visuomenei bus komunikuojama apie aplinkosaugos svarbą ir žiedinę ekonomiką, renkamos smulkios buitinės technikos ir elektronikos bei nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių atliekos, o už jas gautos lėšos skiriamos Arklių slėniui.

 

Birželio 3 dieną startavusio aplinkosauginio-socialinio projekto „Man rūpi rytojus“ tikslas – bendradarbiaujant su visuomene, verslu, valstybės institucijomis, žiniasklaida šviesti ir informuoti visuomenę apie aplinkos išsaugojimo svarbą, įgyvendinti aplinką tausojančias priemones ir iniciatyvas, skatinti žiedinės ekonomikos įgyvendinimą. Pirmajame etape projekto dalies „Aktyviems“ partneriais tapo 24 Lietuvoje veikiantys nuotykių ir pramogų parkai, kurie projekte dalyvauja jų veiklos sezono metu.

 

„Vienas iš Aplinkos apsaugos instituto tikslų yra šviesti ir informuoti visuomenę apie aplinkosaugą. Ieškojome idėjos, kaip žinutė apie aplinkos išsaugojimo svarbą pasiektų kuo įvairesnę ir didesnę auditoriją. Šio projekto starto datą ir partnerius irgi pasirinkome ne atsitiktinai – būtent vasarą esame linkę būti aktyvesniais, o nuotykių ir pramogų parkai yra viena iš tų erdvių, kurios mums suteikia tokių galimybių“, – sako projekto „Man rūpi rytojus“ organizatoriaus Aplinkos apsaugos instituto vadovas Alfredas Skinulis.

 

Aplinkos apsaugos instituto ekspertės, projekto „Man rūpi rytojus“ projekto vadovės Oksanos Biekšienės teigimu, apie aplinkosaugos svarbą (žmonių neigiamą poveikį aplinkai, pasekmes, sprendimo būdus ir pan.) organizuojant klausimynus ir konkursus bus komunikuojama projekto partnerių socialiniuose tinkluose. Nugalėtojams bus išdalinti partnerių įsteigti žiedinės ekonomikos principus atitinkantys prizai.

 

„Nuotykių ir pramogų parkai kartu turi apie 200 tūkst. sekėjų – viliamės, kad dauguma jų pasieks mūsų skleidžiamos svarbios aplinkosauginės žinutės. Projekto metu parkų veiklavietėje lankytojai galės palikti smulkios buitinės technikos ir elektronikos bei nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių atliekas. Projekto dalies „Aktyviems“ metu už atliekas surinktos lėšos bus skirtos Žirgų globos asociacijos įsteigtam Arklių slėniui, esančiame Vilniaus raj., Geisiškėse“, – nurodo O. Biekšienė.

 

„Palaikome šią gražią iniciatyvą, nes ir mūsų parko paslaugos (elektriniu varikliu varomos sistemos) yra draugiškos aplinkai. Atlikti bandymai liudija, kad paviršinio vandens sujudinimas tausoja gamtą, o ne atvirkščiai. Kita vertus, dauguma mūsų parko lankytojų yra jauni, vidutines pajamas gaunantys žmonės, kurie daugiau galvoja ne apie save, o apie tai, ką paliksime po savęs ateities kartoms“, – sako vandenlenčių parko „Elev8 Cable Park“ direktorius Justas Abromavičius.

 

Projekto metu sukauptų atliekų surinkimu (talpomis), išvežimu ir perdirbimu pasirūpino projekto pagrindinė rėmėja – bendrovė „Atliekų tvarkymo centras“. Parkų, renkančių smulkios elektronikos ir nešiojamųjų baterijų atliekas, sąrašą ir daugiau informacijos apie patį projektą galima rasti projekto tinklalapyje www.manrupirytojus.lt.

 

Organizatoriai pažymi, kad projekto „Man rūpi rytojus“ metu taip pat bus skatinama naudotis aplinkai draugiškomis transporto priemonėmis (elektra varomais automobiliais, dviračiais, paspirtukais ir kt.).

 

Aplinkosauginį-socialinį projektą sudaro dalys: „Aktyviems“, „Savivaldybės“, „Verslas“, „Gyvūnai“, „Ūkininkai“ ir „Keliautojai“. Projektas yra tęstinis ir vyks ištisus metus, o jo metu surinktos atliekos „virs“ pinigais, kurie bus panaudoti visuomenei svarbiems tikslams (beglobių gyvūnų priežiūrai, užterštų saugomų teritorijų sutvarkymui ar pan.). Tarp projekto partnerių taip pat yra Gamintojų ir importuotojų asociacija, Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija, aplinkosaugos konsultacijų bendrovė „Biosistema“.

 

Tai – jau ne pirmas Aplinkos apsaugos instituto projektas. Institutas yra sukūręs svetainę www.atliekos.lt, kurioje gyventojai gali rasti informaciją apie atliekas ir jų pridavimo vietas bei sąlygas, atliekų tvarkytojus. Siekiant populiarinti elektrinį transportą Aplinkos apsaugos institutas šių metų pradžioje pristatė svetainę www.elv.lt.