Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės nariai siunčia linkėjimus aplinkosaugos projekto dalyviams

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės nariai siunčia linkėjimus aplinkosaugos projekto dalyviams

kamuoliai_plakataiVisuotinio aplinkos apsaugos projekto „Mes rūšiuojam“ dalyvių be kitų dovanų jau laukia unikalūs prizai – 100 Lietuvos krepšinio rinktinės narių parašais papuoštų krepšinio kamuolių. Jie bus skirti tiems projekto dalyviams, kurie pademonstruos geriausias žinias apie atliekų rūšiavimą.

Antrus metus visose Lietuvos švietimo, mokslo ir ugdymo įstaigose organizuojamas projektas „Mes rūšiuojam“ skirtas surinkti elektronikos ir elektros įrangos atliekas, senas baterijas bei pakuotes. Projekte dalyvaujančios įstaigos pagal surinktą atliekų kiekį gali išsirinkti prizų – sporto prekių, kino bilietų, knygų, stalo žaidimų bei kelionių. Prizams šiemet numatoma skirti daugiau kai 200 tūkst. litų.

„Šiemet akcijos pradžia sutapo su Europos krepšinio čempionato pradžia, todėl nusprendėme nelikti nuošalyje – dalis mūsų prizų yra susiję su svarbiausia Lietuvos sporto šaka – krepšiniu. Dovanodami krepšinio kamuolius su Lietuvos rinktinės narių parašais tikimės, kad mūsų sportininkų pasiekimai ne tik paskatins jaunimą daugiau judėti ir sveikiau gyventi, bet ir paragins pasirūpinti švaresne aplinka“, – sako projektą organizuojančios Gamintojų ir Importuotojų Asociacijos (GIA) direktorius Alfredas Skinulis.

Šiemet „Mes rūšiuojam“ akcijos švietimo įtaigose vyks jau antrą kartą. Pirmosios akcijos, į kurią moksleivius kvietė galiūnas Žydrūnas Savickas, metu buvo surinkta 280 tonų elektronikos atliekų bei 10 tonų senų baterijų. Už šias atliekas visų dalyvavusių švietimo įstaigų moksleiviams skirta prizų daugiau kaip už 100 tūkst. litų – kiekviena įstaiga pagal poreikius ir sukauptus taškus pasirinko prizų, už ypač aktyvų dalyvavimą buvo paskatinti papildomai. Šiemet rūpintis aplinka taip pat ragina sportininkai – penkiakovininkė Laura Asadauskaitė bei krepšininkai Darjušas ir Kšyštofas Lavrinovičiai. Plakatus su sportininkų atvaizdais, įvairaus amžiaus moksleiviams skirtas knygeles su kryžiažodžiais bei kitą projekto medžiagą šiemet gaus daugiau kaip 2000 Lietuvos ugdymo, švietimo ir mokslo įstaigų.

Kaip ir pernai, projekto dalyviai prizus gaus pagal surinktą atliekų kiekį. Smulkiau apie akcijos sąlygas galima sužinoti internete http://mesrusiuojam.lt/nuostatai/mokyklos/. Projektą „Mes rūšiuojam“ organizuoja Gamintojų ir Importuotojų Asociacija (GIA) bei VŠĮ „Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija“ kartu su VŠĮ „Pakuočių tvarkymo organizacija“.

Elektronikos atliekų negalima mesti į buitinių šiukšlių konteinerius, nes patekę į sąvartynus tos atliekos dėl jose esančių pavojingų medžiagų gali pridaryti žalos gamtai. Elektronikos atliekų taip pat negalima ardyti patiems ar leisti tai daryti neturintiems specialių leidimų. Panaudotos baterijos kartu su buities atliekomis patekusios į sąvartynus daro dvigubą žalą gamtai: gruntas užteršiamas pavojingomis atliekomis, o baterijose esančios medžiagos nepanaudojamos kaip antrinės žaliavos. Įvairios pakuotės turi būti surenkamos, perdirbamos, o perdirbus gautos medžiagos panaudojamos gamyboje, taip sumažinant įvairių gaminių savikainą, o kartu ir aplinkos taršą. Daugiau informacijos www.mesrusiuojam.lt arba socialiniame tinkle Facebook profilyje „Mes rūšiuojam“.