„Mes rūšiuojam. Vasara“ keliasi į Kauno, Alytaus ir Marijampolės apskričių bendruomenes

„Mes rūšiuojam. Vasara“ keliasi į Kauno, Alytaus ir Marijampolės apskričių bendruomenes

Aplinkosauginis projektas „Mes rūšiuojam. Vasara“ liepos mėnesį keliasi į Kauno, Alytaus ir Marijampolės apskričių bendruomenes. Bendruomenių nariai, kaip ir kiekvienais metais, rūšiuos elektronikos, nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių atliekas, rinks taškus ir laimės projekto rėmėjų prizus.

Po pirmojo projekto etapo, kai birželio mėnesį atliekos buvo renkamos Klaipėdos, Šiaulių, Telšių ir Tauragės apskrityse, liepą „Mes rūšiuojam. Vasara“ keliasi į Kauno, Alytaus ir Marijampolės apskričių bendruomenes.

Praeitame sezone pastarosiose apskrityse daugiausiai atliekų surinkusia bendruomene tapo Geisteriškių kaimo bendruomenė, kurios gyventojai surinko daugiau kaip 4 tonas elektronikos atliekų.

„Jau šeštus metus vykdomame aplinkosauginiame projekte „Mes rūšiuojam. Vasara“ dalyvauja daugiau kaip 800 bendruomenių iš visos Lietuvos. Bendruomenės noriai renka atliekas, nes jas gali pristatyti arti namų. Gyventojai supranta, kad nerūšiuojamos elektronikos atliekos teršia aplinką ir kelia pavojų gamtai bei žmonių sveikatai“, – sako Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacijos, Gamintojų ir importuotojų asociacijos laikinoji direktorė Vitalija Sičiūnienė.

„Mes rūšiuojam. Vasara“ projekto metu su bendruomene sutartu laiku ir sutartoje vietoje renkamos elektros ir elektroninės įrangos, baterijų ir akumuliatorių atliekos, o kiekvieno etapo pabaigoje skaičiuojami rezultatai. Už surinktas atliekas visoms bendruomenėms bus skiriami taškai, kuriuos jos galės iškeisti į projekto rėmėjų įsteigtus prizus (prekes ar paslaugas). Aktyviausiai, daugiausiai atliekų projekto metu tarp savo etapo dalyvių surinkusiai bendruomenei, bus papildomai skiriami 200 eurų vertės kuponai prekėms įsigyti.

Projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ partneriai – bendrovės „Atliekų tvarkymo centras“ (www.atc.lt), „Forum Cinemas“ (www.forumcinemas.lt), „Ogmina“ (www.ogmina.lt), „Office System“ (www.officesystem.lt), „O‘pen Lietuva“ (www.biuroreikmenys.lt). „Skorpiono takas“ (www.skorpionas.lt) ir „Strategija“ (www.gocrazy.lt).

Projektas vyksta trimis etapais. Pirmajame etape (birželio 1 d. – liepos 1 d.) atliekos buvo renkamos Klaipėdos, Šiaulių, Telšių ir Tauragės apskrityse. Antrajame etape (liepos 1 d. – rugpjūčio 1 d.) elektronikos įrangos, baterijų ir akumuliatorių atliekos renkamos Kauno, Alytaus ir Marijampolės apskrityse, o trečiajame etape (liepos 15 d.– rugpjūčio 15 d.) – Vilniaus, Panevėžio ir Utenos apskrityse. Daugiau informacijos apie projektą galima rasti: www.mesrusiuojam.lt arba Facebook paskyroje MesRūšiuojam.

Elektros ir elektroninės įrangos bei baterijos atliekų negalima šalinti į buitinėms atliekoms skirtus konteinerius. Patekusios į aplinką (vandenį, gruntą, atmosferą), atliekos gali užteršti ją pavojingomis toksiškomis medžiagomis kaip gyvsidabriu, švinu, kadmiu ar chromu ir pakenkti gamtai bei žmonių sveikatai. Perdirbant atliekas taupomos žaliavos ir saugoma aplinka nuo taršos.

Nuo projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ pradžios bendruomenės jau surinko 574 tonas elektros ir elektroninės įrangos bei nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių.