„Mes rūšiuojam. Vasara“ keliauja į Vilniaus, Panevėžio ir Utenos apskritis

„Mes rūšiuojam. Vasara“ keliauja į Vilniaus, Panevėžio ir Utenos apskritis

Aplinkosauginis projektas „Mes rūšiuojam. Vasara“ nuo liepos vidurio keliauja į Vilniaus, Panevėžio ir Utenos apskritis. Jose bendruomenės, kaip ir kasmet, rūšiuos elektronikos, nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių atliekas, rinks taškus ir laimės projekto rėmėjų prizus.

 „Mes rūšiuojam. Vasara“ projekto metu su Vilniaus, Panevėžio ir Utenos apskričių bendruomenėmis sutartu laiku ir sutartoje vietoje bus renkamos elektros ir elektroninės įrangos, baterijų ir akumuliatorių atliekos, o kiekvieno etapo pabaigoje skaičiuojami rezultatai. Už surinktas atliekas visoms bendruomenėms bus skiriami taškai, kuriuos jos galės iškeisti į projekto rėmėjų įsteigtus prizus (prekes ar paslaugas). Aktyviausiai, daugiausiai atliekų projekto metu tarp savo etapo dalyvių surinkusiai bendruomenei, bus papildomai skiriami 200 eurų vertės kuponai prekėms įsigyti.

Projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ partneriai – bendrovės „Atliekų tvarkymo centras“ (www.atc.lt), „Forum Cinemas“ (www.forumcinemas.lt), „Ogmina“ (www.ogmina.lt), „Office System“ (www.officesystem.lt), „O‘pen Lietuva“ (www.biuroreikmenys.lt). „Skorpiono takas“ (www.skorpionas.lt) ir „Strategija“ (www.gocrazy.lt).

„Aplinkosauginis projektas „Mes rūšiuojam. Vasara“ jau vyksta šešerius metus, o jame dalyvauja daugiau kaip 800 bendruomenių iš visos Lietuvos. Bendruomenėms – tai puiki proga atiduoti namuose sukauptas elektronikos bei nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių atliekas. Nerūšiuojamos elektronikos atliekos teršia mūsų aplinką ir kelia pavojų gamtai bei žmonių sveikatai“, – sako Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacijos, Gamintojų ir importuotojų asociacijos atstovė Vitalija Sičiūnienė.

Projektas vyksta trimis etapais. Pirmajame etape (birželio 1 d. – liepos 1 d.) atliekos buvo renkamos Klaipėdos, Šiaulių, Telšių ir Tauragės apskrityse. Antrajame etape (liepos 1 d. – rugpjūčio 1 d.) elektronikos įrangos, baterijų ir akumuliatorių atliekos renkamos Kauno, Alytaus ir Marijampolės apskrityse, o trečiajame etape (liepos 15 d.– rugpjūčio 15 d.) – Vilniaus, Panevėžio ir Utenos apskrityse. Daugiau informacijos apie projektą galima rasti: www.mesrusiuojam.lt arba Facebook paskyroje MesRūšiuojam.

Elektros ir elektroninės įrangos bei baterijos atliekų negalima šalinti į buitinėms atliekoms skirtus konteinerius. Patekusios į aplinką (vandenį, gruntą, atmosferą), atliekos gali užteršti ją pavojingomis toksiškomis medžiagomis kaip gyvsidabriu, švinu, kadmiu ar chromu ir pakenkti gamtai bei žmonių sveikatai. Perdirbant atliekas taupomos žaliavos ir saugoma aplinka nuo taršos.

Nuo projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ pradžios bendruomenės jau surinko 574 tonas elektros ir elektroninės įrangos bei nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių.