Pradės tikrinti automobilių importuotojus

Pradės tikrinti automobilių importuotojus

tersia_auto

 

 

 

 

 

Regionų aplinkos apsaugos departamentams, kurie vykdo aplinkos apsaugos valstybinę kontrolę, perduota informacija apie neįvykdytas automobilių importuotojų pareigas. Tokių pareigų visai nevykdo 85 proc. automobilių importuotojų, nusprendusių savo pareigas vykdyti individualiai, nesijungiant į importuotojų organizacijas.

Aplinkos apsaugos agentūros duomenimis, iš 308 savarankiškai vykdančių savo pareigas, tik 25 įmonės pateikė ataskaitas ir jų priedus, 27 pateikė tik ataskaitas, o 256 įmonės nepateikė nei ataskaitų, nei jų priedų. Galima daryti prielaidą, kad jie neatlieka ne tik prievolės teikti ataskaitas, bet ir nevykdo visų importuotojui numatomų pareigų. Patikrinus šias įmones, gali būti skiriamos baudos, kurių maksimali suma viršija net 14 tūkst. eurų.

Pagal Atliekų tvarkymo įstatymą, automobilių importuotojai privalo ne tik registruotis specialiame sąvade, bet ir organizuoti senų transporto priemonių surinkimą ir jų atliekų tvarkymą, visuomenės švietimą ir informavimą apie senų automobilių tvarkymą, užtikrinti, kad būtų sudarytos sąlygos asmeniui nemokamai priduoti transporto priemonę, finansuoti atliekų tvarkymą ir visuomenės švietimą ir informavimą, vesti apskaitą ir teikti ataskaitas ir kt.. Nuo rugpjūčio 1 dienos įsigaliojo Aplinkos apsaugos įstatymo pakeitimai, kurie už aplinkos apsaugos teisės aktų pažeidimus numato atsakomybę juridiniams asmenims. Įmonėms skiriamos baudos, jeigu padaryti pažeidimai neužtraukia juridinių asmenų baudžiamosios atsakomybės. Baudos dydis pagal įstatymą svyruoja nuo trijų iki dvidešimt trijų tūkstančių eurų.

„Gauti duomenys leidžia daryti išvadas, kad naudotų automobilių pardavėjai neturi informacijos apie jiems privalomas pareigas, todėl po patikrinimų gali labai skaudžiai nukentėti“, – sako Eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkytojų asociacija (ENTPTA) vadovas Vladimir Jankoit.

Visą vasarą „Mes rūšiuojam“ Akademija organizavo nemokamas paskaitas, kuriose naudotų automobilių pardavėjai buvo supažindinami su galiojančiais teisės aktais ir konsultuojami, kaip išvengti baudų, kurias gali užtraukti teisės aktų nesilaikymas. Paskaitas kartu su ENTPTA organizavo Gamintojų ir Importuotojų Asociacija (GIA) .

„Akivaizdu, kad po patikrinimų naudotų automobilių pardavėjai gali patirti didelių nemalonumų, todėl raginame juos kuo skubiau pasikonsultuoti dėl jiems privalomų pareigų“, – sako GIA vadovas Alfredas Skinulis.

Pasibaigus vasarai dėl nemokamų konsultacijų automobilių importuotojai gali kreiptis individuliai. Naudotų automobilių pardavėjams į klausimus atsakys telefonu 8 663 66341 arba elektroniniu paštu info@autotvarkymas.lt.

„Mes rūšiuojam“ Akademija yra viena iš projekto „Mes rūšiuojam“ dalių. Prie projekto „Mes rūšiuojam“ yra prisijungę beveik 800 įvairių įmonių ir organizacijų, taip pat apie 530 automobilių servisų, daugiau kaip 1500 švietimo ir mokslo įstaigų. Gyventojų patogumui specialios „Mes rūšiuojam“ elektronikos ir baterijų surinkimo talpos statomos įvairiuose prekybos centruose ir kitose viešose vietose. Savo veiklą vykdo daugiau kaip 700 „Mes rūšiuojam“ ambasadorių, kurie savo bendruomenes skatina atsikratyti pasenusia buitine technika ir elektronika ir už tai gauti prizų. Siekiama, kad šį sezoną ambasadorių ir atliekas rūšiuojančių bendruomenių skaičius pasiektų 1000. Daugiau informacijos www.mesrusiuojam.lt