Prie aplinkosaugos projekto prisijungė daugiau kaip 1000 švietimo įstaigų

Prie aplinkosaugos projekto prisijungė daugiau kaip 1000 švietimo įstaigų

Jau daugiau kaip tūkstantis Lietuvos švietimo įstaigų dalyvauja Gamintojų ir Importuotojų Asociacijos (GIA) organizuojamame aplinkosaugos projekte „Mes rūšiuojam“, kurio metu už surinktas elektronikos atliekas ar naudotas baterijas vaikai ir jaunimas gaus dovanas – sporto reikmenis, knygas, stalo žaidimus, apsilankymus kino teatruose ar pažintines keliones.Prie projekto „Mes rūšiuojam“ prisijungusiose švietimo ar ugdymo įstaigose mokosi ar ugdoma apie 300 tūkst. vaikų ir jaunuolių. Projekte aktyviausiai dalyvauja Vilniaus apskrities švietimo įstaigos  – jų yra net 220. Kitose apskrityse aktyvumas kiek mažesnis –  Kauno apskrityje yra 160, Šiaulių –140, Klaipėdos – 130, Panevėžio – 113 projekto dalyvių. Aplinkos apsauga ir atliekų rūšiavimu rūpinasi ne tik bendrojo lavinimo mokyklos, gimnazijos ar vaikų darželiai – prie akcijos prisijungė ir Lietuvos edukologijos bei Klaipėdos universitetai.

„Malonu, kad švietimo įstaigos noriai jungiasi prie mūsų projekto, manau, kad jo metu laimėsime visi – tiek moksleiviai, tiek visuomenė, tiek mūsų aplinka“, – sako GIA direktorius Alfredas Skinulis.

Projektas „Mes rūšiuojam“ suskirstytas į dvi atskiras akcijas – viena jų prasidėjo rugsėjį ir tęsis iki sausio, kita prasidės kovą ir baigsis prieš mokslo metų pabaigą. Akcijų metu vaikai sutartu laiku į sutartas vietas prie mokyklų atgabena seną, nenaudojamą elektroniką, senas baterijas. Tose vietose atliekos yra sveriamos ir surašomos. Gali būti pristatoma tiek smulkios atliekos (pvz., plaukų džiovintuvas, mikrobangų krosnelė, virtuvės kombainas ar pan.), tiek stambios atliekos – televizoriai, kompiuteriai, šaldytuvai ir t.t.

Rezultatai bus sumuojami po kiekvienos akcijos. Visos projekte dalyvaujančios švietimo įstaigos pagal surinktą atliekų kiekį galės pasirinkti dovanas – sporto reikmenis, knygas, stalo žaidimus, apsilankymus kino teatruose ar pažintines keliones. Projekto organizatoriai skatins ne tik moksleivius  – dovanų gaus įstaigos, kurios surinks didžiausius atliekų kiekius. Tam, kad nebūtų diskriminuojamos mažos mokymo ar ugdymo įstaigos, taip pat bus apdovanotos ir tos, kur vienam mokiniui teks didžiausias kiekis atliekų. Prognozuojama, kad šio projekto metu bus išdalinta dovanų už maždaug 200 tūkst. litų. Daugiau informacijos apie viso projekto organizavimą galima rasti internete adresu www.mesrusiuojam.lt.
Projektą „Mes rūšiuojam“ kartu su GIA nuo rugsėjo organizuoja VŠĮ „Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija“ bei bendrovė „Atliekų tvarkymo centras“.

Kaip žinoma, elektronikos atliekos negali patekti į bendrus buitinių atliekų sąvartynus, todėl jų negalima mesti į buitinių šiukšlių konteinerius. Elektronikos atliekų taip pat negalima ardyti patiems ar leisti tai daryti neturintiems specialių leidimų, nes atliekose gali būti pavojingų medžiagų, kurios gali padaryti žalą žmogaus sveikatai ir aplinkai. Kartu su buitinėmis šiukšlėmis negalima mesti ir senų baterijų – jas privalu dėti į specialias švietimo įstaigose, prekybos ar kitose žmonių susibūrimo vietose esančias talpas. Taip surinktos atliekos bus saugiai perdirbamos, o gautos medžiagos bus panaudotos pakartotinai.